Zasady Feng Shui

Zasady Feng Shui

Feng Shui – starożytna chińska sztuka aranżacji i projektowania wnętrz – dostarcza licznych porad co do tego, jak uwzględnić naturalną energię i jej przepływy, wyposażając wnętrza albo na przykład budując dom.

Zasady Feng Shui możemy podzielić na te bardzo podstawowe, dotyczące sposobu funkcjonowania świata, natury i energii, oraz na ich interpretacje, którymi zajmują się konsultanci Feng Shui.

Osoby zajmujące się projektowaniem przestrzeni zgodnie z tą praktyką umieją bezpośrednio przełożyć filozofię Feng Shui na praktyczne porady co do tego, jak na przykład umeblować salon, które pomieszczenie w mieszkaniu przeznaczyć na biuro czy też gdzie w sypialni ustawić łóżko.

Tego typu małe elementy wystroju mogą bardzo mocno wpływać na nasz nastrój, sposób, w jaki funkcjonujemy, mobilizację do pracy lub, przeciwnie, relaksację. Podstawowe zasady Feng Shui to przede wszystkim: zasada yin i yang, siatka bagua oraz zasada pięciu żywiołów.

Te trzy starożytne reguły mówią o tym, jak funkcjonuje przyroda, oraz jak powinno wyglądać życie człowieka w naturze. Zasada yin i yang mówi o tym, że na świecie wszystko istnieje w formie yin (coś słabego, spokojnego; kobiecego) oraz yang (siła, moc, determinacja; męskość). Yin i yang uzupełniają się i dążą do siebie nawzajem, tak jak ogień, który najpierw jest mały i wątły, później staje się wielki i silny, mogący wszystko zniszczyć, a następnie ponownie słabnie.

Najbardziej praktyczną zasadą przy aranżacji wnętrz będzie jednak siatka bagua, która mówi o tym, jak powinniśmy ulokować względem siebie pomieszczenia czy meble, według funkcji, jaką spełniają w naszym życiu.

fordream.sklep.pl/17-materace-kokosowe http://www.stolyskladane.pl/stoly/obrusy-bankietowe

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *